• BEL ve BOYUN FITIĞINDA AMELİYATSIZ TEDAVİ YÖNTEMLERİ

  Bel ve boyun fıtığı nedir?

  İnsanların % 80 ı hayatının bir döneminde bel ağrısı yaşamaktadır. Bel ağrısı daha çok 30-50 yaş grubundaki  çalışan, üreten insanlarda görülen bir hastalık olduğundan ciddi iş gücü kaybına da neden olan bir rahatsızlıktır. Boyun ağrıları ise daha az oranda görülmekte ve insanların %25 ini hayatlarının bir döneminde etkilemektedir.

  Bel ve boyun fıtığında ne tür şikayetler olur?

  Fıtıklaşan bu kıkırdak yapı omurgadan çıkan sinirleri sıkıştırarak, bel fıtığında kalça ve bacağa, boyun fıtığında omuz ve kola doğru yayılan ağrı, uyuşma, çekme hissi, güçsüzlük gibi yakınmalara neden olur.

  Devamı →
 • Prp Tedavisi

  Diz kireçlenmelerinde, menisküs yırtıklarında, tenisçi dirseğinde, omuz lif yırtıklarında, bağ yaralanmalarında fizik tedavi polikliniğimizde Uz.Dr.Volkan SUBAŞI tarafından uygulanmaktadır

  PRP tedavisi fizik tedavi ve uygun egzersizler ile desteklenmelidir

  Devamı →
 • 9 Şubat - Dünya Sigarayı Bırakma Günü

  Dahiliye Bölümü'nden Uzm. Dr. Serdar KUTLU, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

  Dahiliye Bölümü'nden Uzm. Dr. Serdar KUTLU, sigaranın bağımlılık ortaya çıkarma özellikleri hakkında bilgiler vermesinin yanında astım, koah gibi pek çok hastalığı tetikleyen sigaranın insan sağlığı üzerindeki zararları hakkında bilgiler verdi.

  Sigara tiryakiliği, en öldürücü toplumsal zehirlenme olayıdır diyen Uzm. Dr. Serdar KUTLU, "Ölüm, sigara yüzünden oluşan hastalıklar sonucu meydana gelir. Her sigarada vücut için zehirli, tahriş edici, kanser yapıcı ya da kanserin ortaya çıkmasını kolaylaştırıcı 4 binden fazla kimyasal madde bulunmaktadır.

  Devamı →